Євген Йосипови Бліхар народився 8 квітня 1930 р. в Тернополі. З 1950 до 1955 року навчався у Станіславському (нині Івано-Франківський) медичному інституті.
Початок трудової діяльності пов’язаний з практичною медициною, зокрема фтизіатрією. Після закінчення медичного університету з 1955 по 1958 р. Євген Йосипович працює фтизіатром у протитуберкульозній лікарні с. Сущин Теребовлянського району Тернопільської області, а з 1958 р. – головний лікар Тернопільського облтубдиспансера. На цій посаді Євген Йосипович доклав багато зусиль для організації та вдосконалення фтизіатричної служби області, проявив себе як висококваліфікований лікар і вмілий організатор. Під його керівництвом відбулось становлення фтизіатричної служби області. Одночасно з практичною діяльністю Євген Йосипович займається науковою роботою. І в 1963 році захищає кандидатську дисертацію “Состояние легких и плевры после окончания лечения пневматораксом и оматораксом”.
В 1974 року Євген Йосипович переходить на роботу до Тернопільського медичного інституту, в якому він пройшов шлях від асистента кафедри фтизіатрії (1974-1978), доцент (1979 р.) до доктора наук, професора (з 1988 р.), відомого вченого – фтизіатра, суспільного діяча.
Основні напрями його наукової діяльності – організація фтизіатричної та пульмонологічної служби, пошуку найефективніших методик лікування хворих та туберкульоз легень, зокрема вивчення стану перекисного окислення ліпідів і застосування антиоксидантів при лікуванні хворих на туберкульоз. У 1988 році Євген Йосипович захистив докторську десертацію “Коррекция этиопатогенетического лечения больных туберкулёзом легких и сопутствующими заболеваниями печени”.
Є. Й. Бліхар – автор майже 150 наукових праць, 4 винаходів, 12 рацпро- позицій.
У 2002 р. вийшов в світ підручник професора Є. Й. Бліхара ”Фтизіатрія” для студентів вищих навчальних медичних закладів.
Останніми роками багато публікацій Євгена Йосиповича було присвячено видатним людям, суспільним діячам, науковцям, невідомим сторінкам історії Тернопільщини та України. Від медицини скіфів, історичних нарисів про Мазепу й Пулюя до актуальних питань суспільно-політичного життя і медицини – такий діапазон його публікацій, що значно сприяло патріотичному вихованню молоді, усвідомленню гордості за славетне минуле нашої країни.
Пропонований покажчик є персональним біобібліографічним за змістом та електронним за формою і включає наукові роботи Є. Й. Бліхара за період 1963 -2006 роки, та включає: дисертації, монографії, підручники та посібники, наукові статті із збірників та періодичних видань, авторські свідоцтва.
Бібліографічний опис здійснено відповідно до діючих стандартів.
При підготовці покажчика використані фонди бібліотеки Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського.
Видання адресовано науковцям, аспірантам, студентам, та всім хто цікавиться питаннями медичної науки.

Контакти

Видавництво "Джура"

 вул. Поліська, 5

м. Тернопіль, Україна 46000

+380 (352) 258 880

+380 (352) 256 940

+380 (68) 933 92 50

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook