"Ми тут завдяки своїм героям", - Леся Орляк

hodoriv orl3
Презентація книги «Ти зробив усе,
що зміг» відбулась у школі № 1 міста Ходорова, що на Львівщині. Ініціаторами зустрічі стали працівники міської бібліотеки для дорослих, які дізнались про книгу на цьогорічному Форумі видавців у Львові.

Учасниками презентації були авторка книги Леся Орляк, дружина загиблого героя Михайла Стасіва – Ольга Стасів, учні, вчителі, бібліотекарі та інші жителі міста.

Урочиста подія розпочалась зі слів отця М. Прунака, який закликав до добрих вчинків та молитви.

 

hodoriv orl0

hodoriv orl7

hodoriv orl8

hodoriv orl09

Мати загиблого героя розповіла історію мобілізації сина та реальні події зі свого життя та життя невигаданих персонажів книги. Для  декого з них вони стали фатальними.

Ольга Стасів  вдова героя  – з теплом і трепетом згадує свого чоловіка Михайла, а ще носить із собою обереги – шматок українського прапора, що містить символічні надписи, та синьо-жовту стрічку. Леся Орляк також, як зіницю ока, береже скарби, що залишились від сина – іконки із зображенням Матері Божої, затерті і пошкоджені часом та війною, а ще молитовник, який таємно поклала у кишеню сина. «Ці речі пахнуть війною. Я вдихаю той запах і згадую про нього. А знаєте, як пахне війна? – Вона пахне димом, попелом, болотом і потом…», – згадує вона.

hodoriv orl5

hodoriv orl05

hodoriv orl07
hodoriv orl4

hodoriv orl

hodoriv orl6

hodoriv orl02

hodoriv orl03

На презентації присутні слухали декламацію віршів про сучасну війну, а ще дивились інсценізацію уривка книги у виконанні учнів місцевих шкіл.

Захід відвідали жителі Ходорова, які вже прочитали книгу «Ти зробив усе, що зміг». Відтак вони ділились враженнями від прочитаного.

Після офіційної частини презентації усі бажаючі розмовляли на болючі всім теми, а також придбали книгу з авторським підписом.

Нагадаємо, нещодавно презентація дебютного видання Лесі Орляк відбулась також у її рідному селі – Кривому. 

 

Автор: Тетяна Тетера

Прочитано 1211 разів Останнє редагування Неділя, 02 червня 2019 14:26

Контакти

Видавництво "Джура"

 вул. Поліська, 5

м. Тернопіль, Україна 46000

+380 (352) 258 880

+380 (352) 256 940

+380 (68) 933 92 50

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook