Джура. Новинки до Книжкового Арсеналу

arsenal
Що почитати від видавництва "Джура" на "Книжковому Арсеналі"?

 

Джура. Новинки до Книжкового Арсеналу
Джура. Новинки до Книжкового Арсеналу
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» ─ це найбільша мистецька подія Східної Європи, яка відбудеться 30 травня─3 червня у Києві та збере 200 українських письменників і 95 гостей з 31 країни світу. Цьогоріч події фестивалю пройдуть у фокусі «Проект майбутнього». У межах фестивалю відбудеться виставка-ярмарок, яка збере понад 200 учасників. Раді повідомити, що Тернопільське видавництво «Джура» буде учасником ярмарку та працюватиме для Вас упродовж всього фестивалю! Також ми представимо перевидання книг та новинки весни-2018!
«Ілюстрована історія України»
Посібник «Ілюстрована історія України» перевиданий учетверте. Доповнений інформацією про найновіші події в історичному житті України – тут висвітлено передумови Майдану та російсько-українську війну до 2018 року, тому можна вважати, що це найактуальніше навчальне видання з історії України. Автор книги – професор Микола Лазарович – вважає: чим складніший період, тим частіше мають оновлюватись книги з історії.
«У посібнику теми розбито не лише на питання, а й на окремі проблеми, які позначено своєрідними «віконцями». Подано фраґменти з історичних праць, що дають змогу відчути дух тієї чи іншої епохи. Для кращого запамʼятовування у тексті виділено ключові слова.
Автор відстояв «права» літери «ґ» та російське транскрибування російських прізвищ й імен, наприклад, замість Петро І – Пьотр І, Микола ІІ – Ніколай ІІ, Горбачов – Ґорбачьов тощо.
На відміну від попереднього видання, тут виокремлені пункти, присвячені культурі України різних періодів.

«Тернопіль у плині літ»
Надзвичайно відомий у Тернополі та поза його межами краєзнавчий нарис «Тернопіль у плині літ» Любомири Бойцун. Любов до рідного міста «зі старою архітектурою, людьми, вулицями, які красномовно розповідають про своє минуле», спонукала краєзнавця до праці над енциклопедією міста, за яку тернополяни безмежно їй вдячні. Ця колосальна праця стала роботою усього життя п. Любомири.
Із 2003 року «Тернопіль у плині літ» перевидавали кілька разів, але у 2009 автор вирішила внести доповнення, що вилилось у написання майже нової книги – оновлена на кількасот сторінок більша від попередньої.
Книга містить нові унікальні світлини, а починається копією локаційного привілею заснування Тернополя. Його надав польський краєзнавець Ян Островський. Також додано новий розділ – про Тернопіль у 40-50-ті роки ХХ ст.
«Баба Сяба»
Добродушна старенька бабця щоразу радісно зустрічає маленького Юрка. Він вже багато чого знає, хоча ще не ходить до школи. Проте Юрко не може второпати: звідки у бабусі беруться цукерки, якими він ласує. Він кличе бабуню Сябою, хоча у неї зовсім інше імʼя.
Одного разу баба Сяба доручає бешкетнику Юркові важливу справу, але соромить малого і мудро його провчає. Новою дитячою книгою «Баба Сяба»Валентина Семеняк прагне показати, що ніколи не треба боятись казати правду, але робити все по совісті. Тут письменниця зачіпає тему українських звичаїв та ментальності, наприклад, вишиті рушники та подушки у хаті й велика родина – те, що притаманне українцям. Не забула вона нагадати дітям і про те, що гарбуз із бабусиного городу – корисна і смачна їжа.
Трилогія «OST»
Уперше трилогія «OST» зʼявилась у видавництві «Джура» в 2005 та 2006 роках. Тираж останніх томів швидко розійшовся, відтак їх практично неможливо було придбати. Популярність видань, як і самого автора, зросла. До «Книжкового Арсеналу-2018» «Джура» зробить додрук усіх томів «OST», відтак тритомник можна буде придбати у комплекті.
Улас Самчук писав «OST» більше 40 років, тому його вважають найбільш обʼємною працею письменника. Складається з романів «Морозів хутір», «Темнота» і «Втеча від себе». Перша книга розповідає про революцію 1917 року та розпад Російської імперії. Саме тоді постає питання Української держави, відтак формується людина нового типу. Роман «Темнота» – це пройдений етап усіх національних сподівань, доба зловісних експериментів, диктатури і суворої регламентації життя. Це огляд існування людини в Україні та цілому Радянському Союзі у трагічних 30-х роках. Десять років реальної історії виповнюються уявно-мистецьким світом «вулкану божевілля», у кратері якого опиняються і Іван Мороз, і більшість персонажів «Морозового хутора».
«Втеча від себе» – продовження і закінчення трилогії «Ост», проте роман можна читати як самостійний твір. Ним закінчено більшу, «на три книги закроєну, повість про події нашої історії», що відбувались між Першою і Другою світовими війнами. Автор трактував історію з незалежної точки бачення, оскільки писав в умовах еміграції. У романі «Втеча від себе» Улас Самчук зробив спробу зрозуміти добу революції й терору і накреслити шлях виходу з трагічної доби темноти.
«OST» Улас Самчук вважав своїм найвагомішим внеском у літературу, і працював над ним найдовше. «З Ост я мучуся, як сто чортів, коли будували своє пекло, і не можу від нього відчепитися…», а ще «після OST-а – хоч з моста», – іронізував письменник.
HOMETEND: ЛЮДИ І ДОЛІ…
Ми впевнені: байдужими не залишились люди, які прочитали #Homesick Богдана Берези. Книга із тих, які не відпускають читача від першої до останньої сторінки...
У цьому духовному романі сторінка за сторінкою, штрих за штрихом вимальовується портрет сучасної Америки. Такої, якою її пізнавав автор, живучи кілька років у "столиці світу" – Нью-Йорку... Богдан Береза не завершив #Homesick, проте, на численні прохання читачів, продовжив працювати над другою частиною! Продовження історії вже лежить на столі редактора – чекаємо на другу книгу HOMETEND: ЛЮДИ І ДОЛІ… Повірте, вона буде ще цікавішою!

Запрошуємо ознайомитись і з не менш цікавими книгами видавництва "Джура" та придбати їх на ярмарку за видавничими цінами.
Мистецький Арсенал (1 поверх, стенд В. 3.27)
30 травня – 3 червня

Творчість відомої української поетеси Ганни Костів-Гуски вивчається на уроках літератури рідного краю. У посібнику зібрано конспекти уроків та позакласних заходів учителів української мови та літератури. Подано окремі вірші зі збірок авторки, а також її життєпис. Видання приурочене 70-річчю від дня народження поетеси та 45-річчю її творчої діяльності. Посібник буде корисний учителям української літератури, організаторам позакласної роботи, учням.

Книга про те, що зробило нас іншими. Навчило не боятись ні провладних упирів, ні куль, ні вогню. Це у нашій крові гартувалась нова Україна. Це ми йшли супроти тисяч, аби народилась вона. Але спочатку нам потрібно було звільнитися самим.

Художньо-документальна повість, у якій відображено події, що переживала Україна з початком російської агресії 2014 року. Серед противників ворожої окупації – син авторки – Олександр Орляк – командир гармати протитанкового батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади. Загинув 6 лютого 2015 року на опорному пункті «Станіслав» поблизу м. Дебальцевого. Уся розповідь перепущена крізь зболене серце матері, яка втратила сина у цій неоголошеній війні.

Професор Микола Лазарович на основі архівних матеріалів розглядає причини, передумови і наслідки зародження українського стрілецького руху в Галичині. Аналізує основні принципи та умови організації леґіону Українських січових стрільців, його завдання, особовий склад, участь в бойових діях, роль і значення стрілецтва у Листопадовій революції. Вони першими відновили збройну боротьбу за незалежність України після 200-літньої перерви...


Ця книга про людяність та духовність. Події кількох сюжетних ліній, які відбуваються у різні періоди, а це час правління князя Василька Теребовельського, пік розквіту Радянського Союзу, майдани, починаючи студентськими голодуваннями у 90-х і до Майдану 2013, згодом складають одну довершену картину, ідея якої – сила любити й бути вірним (коханим та Україні).


Книгу "Звільнення" критики вже назвали «оптимістичною терапією для України. Авторка торкається гострої проблеми людської самотності, подаючи її з глибокою психологічною проникливістю та високою повагою до істини. Письменниця, провівши своїх героїв через буденні проблеми, що є нагальними для українського суспільства XXI століття, із притаманною їй художньою майстерністю бере за основу «філософію серця» Г. Сковороди та сміливо вказує на шлях до звільнення від цих проблем.

Повість-казка написана Б. Лепким ще у 1923 році, проте й нині є актуальною. Ідейним лейтмотивом повісті є туга за ідеалом морального казкового світу, за любовʾю до ближнього, за вірою в гармонійне співжиття всіх верств українського суспільства і національних груп у їх найгуманніших взаєминах. Повість-казка має щасливе закінчення, яке супроводжується приємними клопотами й приготуванням до Різдва, у час, коли душа і природа перебувають у повній гармонії, а в житті відбувається казка.

У науково-популярному виданні йдеться про основні історічні віхи від заснування міста – до сьогодні. Висвітлено теми: Заснування і власники Тернополя; Старовинні церкви, вулиці Тернополя; Бургомістри Тернополя, сторінки з історії самоврядування; Тернопіль у контексті російської окупації під час Першої світової війни; Уродженці Тернополя, які служили в Легіоні УСС; Тернопіль у період ЗУНР; Тернопіль під час боїв березня-квітня 1944 року; Тернопіль після Другої світової війни та в незалежній Україні; Євромайдан, волонтерські організації міста, участь тернополян в АТО.

"Бережани. Бережани..." – перша книга із серії "Бібліотечка "Бережанського ВІЧА". У виданні зібрані й доповнені матеріали історико-краєзнавчоі тематики, які публікувалися в газеті "Бережанське віче" впродовж 2010-2015 років.

"Як з Бережан до кадри..." – друга книга із серії "Бібліотечка "Бережанського ВІЧА".

Сучасний світ, як ніколи раніше, потребує Любові і Добра. Нова книжка тернопільської письменниці Валентини Семеняк навчає маленьких читачів любити світ і робити добрі справи. Написана для дітей дошкільного та шкільного віку і буде корисною батькам та педагогам.

У книзі "Всюди королева" ви знайдете перевірені досвідом вправи для різних груп м`язів, які дозволять у будь-яких умовах підтримувати гарну форму без тренажерів та інших допоміжних засобів, а також поради щодо харчування та інших аспектів здорового способу життя.
Книга адресована передусім жінкам, але стане в пригоді усім, незалежно від статі, віку та фізичної підготовки. Головне - бажання і мотивація.


До зустрічі на "Книжковому Арсеналі", друзі!
This site was made on Tilda — a website builder that helps to create a website without any code
Create a website
Прочитано 1395 разів Останнє редагування П'ятниця, 18 травня 2018 10:08

Контакти

Видавництво "Джура"

 вул. Поліська, 5

м. Тернопіль, Україна 46000

+380 (352) 258 880

+380 (352) 256 940

+380 (68) 933 92 50

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook