Свободівці взяли участь у презентації книги Миколи Лазаровича про Січових стрільців

Свободівці взяли участь у презентації книги Миколи Лазаровича про Січових стрільців

 

 

 

 

19 травня 2016 року в Київському міському будинку вчителя відбулася презентація книги "Легіон Українських січових стрільців" кандидата історичних наук Миколи Лазаровича. Робота присвячена визвольним змаганням українців у 1914-1918 роках та описує історію формування та боротьби легіону УСС. Як зазначив автор книги, написав він її, перебуваючи у зоні бойових дій на сході України, де служив добровольцем.

Презентацію видання відкривали, зокрема, колишні студенти Миколи Лазаровича, а нині депутати від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк та Михайло Головко, які свого часу навчалися в Тернопільському національному економічному університеті. На заході також був присутній директор Науково-дослідного інституту українознавства МОНУ свободівець Богдан Галайко.

Виступаючи на представленні книги, заступник Голови ВО "Свобода", керівник націоналістичної фракції у Київраді Юрій Сиротюк зазначив: "Ми живемо в час визвольної боротьби українського народу, яка триває останню тисячу років. За цей період Україна постійно перебувала у стані війни. Українці були під поляками, під москалями, під Австро-Угорщиною, але зберегли ідентичність. У цій книзі описано одну з цих великих сторінок української історії. Робота Миколи Лазаровича - це ще одне чудове знаряддя для боротьби за світогляд українців, яким роками нав'язували комплекс меншовартости та наводили неправдиві історичні висновки.  Наша ключова війна - це війна за свідомість людей і книга у цій війні набагато важливіша, ніж зброя. Микола Лазарович був моїм першим викладачем, який навчив мене української історії. Ті зерна, які закладає своєю діяльністю ця людина, у майбутньому проростуть у міцності нашої української нації".

Своєю чергою, народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Михайло Головко наголосив: "З Миколою Лазаровичем я познайомився у 2000 році, коли прийшов навчатися до Тернопільського національного економічного університету. Його вміння подати інформацію кардинально відрізнялося від того, яке було у школі, і я із захопленням слухав його лекції. Варто зазначити, що від тих людей, які доносять знання, залежить формування нації. Ті книжки, які пише Микола Лазарович, залишаються справжнім спадком для наступних поколінь, які будуть вивчати українську історію такою, якою вона насправді була. Кожен українець має узяти за взірець діяльність Миколи Лазаровича як людини, яка своєю працею та патріотизмом будує незалежну й сильну українську державу".

Джерело: Свободівці взяли участь у презентації книги Миколи Лазаровича про Січових стрільців

Прочитано 2448 разів Останнє редагування Середа, 23 травня 2018 09:36

Контакти

Видавництво "Джура"

 вул. Поліська, 5

м. Тернопіль, Україна 46000

+380 (352) 258 880

+380 (352) 256 940

+380 (68) 933 92 50

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook