Євген Бліхар : Тут моє коріння

Blihar9

 

 

 

 

 

 

 Євген Йосипович Бліхар, автор книги «Моє життя. Мій Тернопіль», народився у Тернополі в 1930 році, переживши Другу світову війну, польське панування Радянський Союз. Був відомим фтизіатром, професором, науковцем.

Під спостережливість автора потрапили ті віхи історії, про які, звісно, можемо прочитати у підручниках з історії, але можемо дізнатися й зі слів очевидця, переймаючись його переживаннями, зі сторінок книги. 

Євген Йосипович описує власне життя від самого дитинства, коли шестирічним пішов до польської школи, і до розпаду Радянського Союзу. Письму автора притаманні непозичена вправність оповідача, друга й товариша, а ще сподівання патріота, який щиро ділиться тим, що лежить на серці. «А поміж теплими дитячими і юнацькими спогадами автора дуже влучно вплетені уже сформовані роздумування громадянина, українця, патріота про живучість українського духу, про генетично успадковану українцями національну ментальність, глибокі настанови сучасникам і нащадкам (Тамара Капиця):

«Пора українцеві пробудитись від гіпнотичних навіювань, позбутися хохляцького синдрому меншовартості, подивитися правді у вічі й визначитись, з ким і куди йти. В цей доленосний час кожен українець повинен усвідомлювати в собі українця, поважати себе, любити свій народ… Бути патріотом України – не означає стати членом партії українських націоналістів, але зобов’язує жертовно, безкорисно служити українському народу. Націоналізм – це порядність. А порядність – це не точка зору, не угода, не змова, це те, що в людини всередині, в її душі і помислах — це її совість. Це те, що людина отримала від дідуся і бабусі. Непорядна людина націоналістом бути не може».
Про політичну ситуацію, що склалась на час його дитинства писав:«… багато хто повірив, що такий розклад сил на політичній карті Європи (30-ті рр. ХХ ст.) може посприяти звільненню галичан від польського гніту і об’єднанню з Великою Україною. Це турбувало не тільки дорослих, але і нас, дітей, хоча ми по суті нічого не розуміли».


У виданні Євген Йосипович з теплотою та щемом говорить про рідне місто: «Тернопіль – це місто мого дитинства, юнацьких мрій, першого кохання, страшного горя, коли гестапівці заарештували й розстріляли мого батька. В Тернополі є корені мого родоводу. Тут моє коріння».
Книга багата власними назвами та може стати путівником по місту передусім для людей, яким цікава його історія. Також у книзі представлені світлини старого Тернополя та родини Бліхар, надані з особистого архіву автора.

blihar

З приводу виходу особливого краєзнавчого видання у суботу, 18 жовтня, у приміщенні Тернопільської філармонії зібрались поціновувачі творчості та життя Євгена Бліхаря, щоб згадати відомого лікаря й художника у мистецький спосіб.

 

Прочитано 1230 разів Останнє редагування П'ятниця, 22 вересня 2017 15:22
Детальніше в цій категорії: « Джура-фест Як гартувалась воля »

Контакти

Видавництво "Джура"

 вул. Поліська, 5

м. Тернопіль, Україна 46000

+380 (352) 258 880

+380 (352) 256 940

+380 (68) 933 92 50

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook