Словами очевидців: література від Євромайдану до війни

Автор: Ніна Герасименко
Рік видання: 2019
Сторінок: 618
Обкладинка: Тверда
ISBN: 978–966–185–166–4


Ціна150,00 грн.
Ціна / кг:
  • Опис

У монографії "Словами очевидців: література від Євромайдану до війни" Ніна Герасименко дослідила поезію і прозу Євромайдану та війни на сході України. Найбільшу увагу звернула на романи сучасних українських письменників та учасників буремних подій, які зобразили побачене і пережите на папері.

Про стан сучасної воєнної літератури авторка зазначила: «Трагічні часи народжують не лише нових Героїв, а й дають поштовх до створення низки шедеврів: книг, фільмів, картин. За перо беруться люди, які б у звичайних обставинах цього не зробили. Пишуть солдати, офіцери, волонтери, свідки подій, молоді і досвідчені літератори. Автори намагаються бути чесними і без фальші писати про те, що відбувається з українцями, які перебувають у зоні бойових дій. Друком виходять поетичні збірки, художні повісті і романи, присвячені війні та людині на війні. Кількість виданих книжок про російську агресію на Донбасі годі полічити. Можемо цілком відповідально стверджувати: протягом 2014-19 рр. в ураїнській сучасній літературі з’явився цілий новий напрямок – література про АТО та ООС, або ж просто сучасна воєнна література».

Дослідниця вважає, що «нині в Україні триває перший етап збройного протистояння, а стан війни не налаштовує на розлогий формат – немає часу на осмислення й переосмислення, бо треба встигнути розпочати і завершити текст, доки не впіймав кулю».

Видання «Словами очевидців…» містить огляд книг про Революцію Гідності та війну на сході та їх літературний аналіз, тому становитиме інтерес насамперед для науковців, студентів, учителів-словесників.

Книги про Революцію Гідності та війну на сході – «безцінний скарб» для патріотичного виховання молоді – і у школі, і у виші. Це «жива історія» для майбутніх поколінь, тому матеріали дослідження можуть бути використані під час проведення національно-патріотичної та виховної роботи.

 

 Читати уривок

Та чи не найбільше новели «Іловайська» сповнені жаги до життя. «Головна відмінність цього роману від багатьох інших книжок про війну, передусім, в тому, що акценти Є. Положій розставляє саме на неймовірній любові українських армійців до життя. Практично кожна історія сповнена шаленого до нестями бажання перемогти смерть будьякою ціною»150, — вважає журналістка В. Міронова. Портрет героя нового часу, у розумінні Положія, — це смілива, непідкупна людина, яка розраховає тільки на себе, любить свою країну, з вірою йде в житті, здатна боротися до останнього та відчайдушно допомагає іншим. Роман «П’ять секунд, п’ять днів» Є. Положія — продовження іловайської теми, а саме — вихід з оточення. До книжки увійшли ті — реальні історії, які не потрапили в попередню книжку про війну. Найбільшу вагу автор приділяє долі кількох бійців батальйону «Донбас»: як потрапили до війська, як долали опір пострадянських офіцерів, що не хотіли ні воювати, ні записувати до війська добровольців, як училися воювати і воювали, зрештою, як вибиралися з пам’ятного «котла». І як головний герой Бойченков після серйозного поранення вирішив, що «відвоював» і що настав час віддатися звичайному життю, але настав момент, коли він зрозумів: боротьба триває і в тилу. Слід зазначити, що в «П’яти секундах…» Положія — один головний герой 43-річний Бойченков від початку і до кінця, прототипом якого став боєць батальйону «Кривбас» Віталій Бунчиков. За професією він обхідник колій, однак соціально активний — очолює Вільні профспілки. Прагнення до справедливості виводить його, звичайно ж, на обидва Майдани, а потому — в ряди добровольців ЗСУ. Служить у батальйоні територіальної оборони, що стоїть на блокпостах, в серпні 2014 року блокує Іловайськ і при виході через «путінський коридор» зазнає важкого поранення. Його підбирає група бійців з різних батальйонів, але Бойченков розуміє, що його кульове ушкодження — важке, і він просить своїх товаришів залишити його і рятуватися самим. Він розуміє, що має один шанс із тисячі, щоб вижити. Але... виживає. Доля виявляється до нього прихильною, і армієць виходить, виповзає, виїжджає з оточення, повертається до своїх, проявляючи незвичайну кмітливість і зухвалість.

Контакти

Видавництво "Джура"

 вул. Поліська, 5

м. Тернопіль, Україна 46000

+380 (352) 258 880

+380 (352) 256 940

+380 (68) 933 92 50

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook