Коли захиталося небо. «V» означає «Вільні»

Автор: Лілія Мусіхіна
Рік видання: 2016
Обкладинка: Тверда
Вік: Від 12 років
Сторінок: 216
ISBN: 978-966-185-135-0


Ціна100,00 грн.
Ціна / кг:
  • Опис

Книга про те, що зробило нас іншими. Навчило не боятись ні провладних упирів, ні куль, ні вогню. Це у нашій крові гартувалась нова Україна. Це ми йшли супроти тисяч, аби народилась вона. Але спочатку нам потрібно було звільнитися самим.

Читати фрагмент:

Доки Біс, Пастор і Мама займалися практичними вправами з неорганічної хімії, Вася-десантник, чухаючи своїми рукамилопатами чоло під голубим беретом, думав про те, що до вечора бій, мабуть, не стихне... І крути-не крути, але треба щось робити із тим клятим табло на стадіоні Лобановського. Бо частина Грушевського, зайнята протестувальниками, знову буде як на долоні. Й усе через те кляте табло! Кілька разів упродовж дня він намагався його розбити, але «Беркут» розумів, як стратегічно важливо його зберегти. Тільки-но Вася підбирався до табло, як по ньому починали стріляти або ж закидати гранатами. І щоразу десантник змушений був відступати. Але він таки придумав! Якщо не виходить пробратися тихо й непомітно (для Васі з двома метрами зросту й півтора метрами у плечах це було абсолютно неможливо), то треба стати невразливим до куль і гранат. Персональна броня тут не врятує. Тож він вирішив змайструвати щось на кшталт металевої переносної будки, а тоді пробратися в ній до табло так близько, як тільки зможе. Після того розбити його буде нескладно. Вася-десантник узявся до роботи. Звідкись притягли шматки бляхи, дерев’яні колоди, якісь планки, цвяхи. На подвір’ї біля намету розвернули цілу майстерню. Стругали, різали, збивали. Уже сутеніло і навіть засвітилися ліхтарі, коли вони врешті закінчили. Перекуривши й порадівши за винахідливість Васі, хлопці взяли будку на ноші і понесли. Через КПП протиснули, а далі вона попливла понад головами на Грушевського. Натовп вітав їх криками, оплесками, скандуванням «молодці!». Ніхто до ладу не розумів, нащо потрібне це диво майданівської майстерності, але кожен вірив, що воно якимось чином посприяє перемозі.

Перед першими барикадами будку поставили на землю, Вася заліз досередини й попри прицільний обстріл «беркутівцями» таки добрався до табло. Перший кинутий камінь не долетів, зате другий і третій потрапили, куди треба. І... табло згасло! Стогін невдоволення з боку Маріїнського парку потонув у стоголосому крику радості майданівців. Тепер джерелом світла були лише кілька тьмяних ліхтарів, палаючі «йогурти», сигнальні ракети, фаєри та вогнища, в яких безперервно горіли шини. Цілитися «беркутам» стало значно важче. Вася у своїй будці доповз до барикад, вибрався назовні, а тоді знову повернувся до хлопців. Багром розніс палаючі шини по всій лінії зіткнення, утворивши таким чином суцільну димову загорожу, і зайняв своє місце на лінії оборони. А Біс тим часом уже стояв напоготові з підносом коктейлів для нього.

«Беркути» скаженіли. Тепер вони ще більше були схожі на ватагу орків: лаялися, підстрибували, показували непристойні жести. Хтось із них, вочевидь, через досаду, зняв штани і поплескав себе по голому заду. Та це майданівців не здивувало. — Що ти там показуєш? Нема голови? Одна срака залишилася? Тож стояли гордо й незворушно. А хтось, глянувши на «тітушню» з Маріїнського, що тепер була разом із «Беркутом», затягнув: «Ще не вмерла України ні слава, ні воля...» А за ним підхопили всі, хто лише міг: «Ще нам, браття українці, усміхнеться доля. Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці». Біс стояв збоку. Здавалося, сто разів чув, співав, а тут чомусь змокріли очі. Підняв голову до неба і побачив чудо: на них густо сипалися чи то іскри, чи то зірки, чи то, може, попіл у світлі ліхтарів ставав чимось неймовірним і гарним... Страшно не було. Він розумів, що вони — обрані. У них вийде. Мусить вийти. Почалася друга ніч протистояння.

Контакти

Видавництво "Джура"

 вул. Поліська, 5

м. Тернопіль, Україна 46000

+380 (352) 258 880

+380 (352) 256 940

+380 (68) 933 92 50

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook